Resultat Hinden-spelen

Arrangör: IK Hinden
Datum: 21 aug 2011
Plats: Åkrahälls IP
Ort: Nybro
Tävlingsledare: Patrik Eklund
Väder: Soligt, vxl vindar, ca 22 grader

Listan skapad: 2012-12-25 13:24:08


MS 100 m Final 
    Vind: +0.9  
1Micael Fagö1994FI Kalmarsund12.27
2Alfred Karonen1994IK Hinden13.64

MS 800 m Final 
       
1Robin Slättengren1991Högby IF2:09.30
 Andreas Davidsson1995IFK Växjödnf

MS Stav Final 
       
1Emil Quick1995FI Kalmarsund3.00
 Micael Fagö1994FI Kalmarsundugf

MS Stav Final  2.70 2.90 3.00 3.20 4.00
Micael Fagö - - - - xxx
Emil Quick o o o xxx

MS Kula Final 
       
1Martin Jönsson1990Ullevi FK13.29

MS Kula Final  1 2 3 4 5 6
Martin Jönsson 12.77 x x x 13.29 x

MS Slägga Final 
       
1Stefan Kvist1987Alvesta FI61.84
2Martin Jönsson1990Ullevi FK46.88
 Evert Kvist1956Alvesta FIdns

MS Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Martin Jönsson 45.74 37.58 43.08 45.14 46.88 43.50
Stefan Kvist 61.54 61.84 x 61.10 59.98 60.52
Evert Kvist

P 15 100 m Final 
    Vind: +0.9  
1Joakim Stenström1996IK Hinden12.21
2Jacob Folkesson1996Oskarshamns SK12.37
3André Fransson1997IFK Växjö13.32
4Carl Wiberg1997IFK Växjö14.25

P 15 300 m Final 
       
1Joakim Stenström1996IK Hinden41.18
2Elliot Atterlord1997IK Hinden44.09
3André Fransson1997IFK Växjö44.74
 Jacob Folkesson1996Oskarshamns SKdns
 Olof Östenberg1997IFK Växjödns

P 15 100 mh Final 
    Vind: -1.8  
1Joakim Stenström1996IK Hinden14.49
2Jan Jakoubek1997IK Hinden15.46

P 15 Höjd Final 
       
1Elliot Atterlord1997IK Hinden1.59
2Jan Jakoubek1997IK Hinden1.56

P 15 Höjd Final  1.40 1.45 1.50 1.53 1.56 1.59 1.61
Jan Jakoubek o - o o xo xxx
Elliot Atterlord o o xo o o xo xxx

P 15 Stav Final 
       
1Örn Östenberg1998IFK Växjö2.00
 Olof Östenberg1997IFK Växjödns
 Theodor Ahlström1998IFK Växjödns

P 15 Stav Final  1.80 1.90 2.00 2.10
Örn Östenberg xo o o xxx

P 15 Längd Final 
       
1André Fransson1997IFK Växjö4.81+2.0
2Elliot Atterlord1997IK Hinden4.69+0.5
3Carl Wiberg1997IFK Växjö4.520.0
4Emil Karonen1996IK Hinden3.87-0.9

P 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Emil Karonen x x 3.87 -0.9 3.71 -1.4 x 3.82 0.0
André Fransson 3.30 -1.2 4.54 +1.4 4.76 0.0 4.46 +0.8 4.69 +0.9 4.81 +2.0
Carl Wiberg 3.00 -1.2 4.28 +0.1 4.52 0.0 4.47 +0.3 4.47 0.0 2.85 +1.5
Elliot Atterlord 4.65 +0.9 4.60 +0.3 x 4.69 +0.5 4.59 +1.0 4.55 +2.1

P 15 Kula Final 
       
1Jan Jakoubek1997IK Hinden12.97

P 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Jan Jakoubek 12.30 x x x x 12.97

P 15 Spjut Final 
       
1Jan Jakoubek1997IK Hinden47.18
2Carl Wiberg1997IFK Växjö31.26
 Olof Östenberg1997IFK Växjödns

P 15 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Jan Jakoubek x 45.95 44.02 47.18 45.02 x
Carl Wiberg x 29.01 x 30.71 x 31.26

P 13 80 m Final 
    Vind: -1.9  
1Christoffer Karlsén1999IK Hinden10.38
2Sackarias Wohlin1998Stensjöns IF12.76
3Kevin Henricsson1999Alvesta FI13.00

P 13 600 m Final 
       
1Sackarias Wohlin1998Stensjöns IF1:45.65
2Ardawan Hareth1999IK Hinden2:03.16

P 13 Höjd Final 
       
1Örn Östenberg1998IFK Växjö1.47
2Sackarias Wohlin1998Stensjöns IF1.41

P 13 Höjd Final  1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50
Örn Östenberg - - - - - - o o o o o xxo xxx
Sackarias Wohlin o o o o o xo o xo o xo xxx

P 13 Längd Final 
       
1Christoffer Karlsén1999IK Hinden5.27+1.3
2Sackarias Wohlin1998Stensjöns IF4.66+1.5
3Kevin Henricsson1999Alvesta FI3.80-1.4

P 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Christoffer Karlsén 5.15 +0.1 5.27 +1.3 5.13 +0.2 5.17 -0.6 4.33 +1.6 x
Kevin Henricsson 3.66 +1.0 3.17 0.0 3.72 +1.6 3.80 -1.4 3.47 0.0 3.65 +1.4
Sackarias Wohlin 4.66 +1.5 x x 4.44 -1.0 - -

P 13 Kula Final 
       
1Christoffer Karlsén1999IK Hinden10.95
 Theodor Ahlström1998IFK Växjödns

P 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Christoffer Karlsén 10.30 9.89 10.31 x x 10.95

P 13 Spjut Final 
       
1Christoffer Karlsén1999IK Hinden34.60
2Örn Östenberg1998IFK Växjö34.37
 Erik Östenberg2000IFK Växjödns
 Theodor Ahlström1998IFK Växjödns

P 13 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Christoffer Karlsén x 33.86 32.48 34.60 x 33.63
Erik Östenberg
Örn Östenberg x 32.78 34.37 x 33.76 34.21

P 11 60 m Final 
    Vind: -0.6  
1Timothy Atterlord2000IK Hinden10.00
2Andreas Unosson2001Oskarshamns SK10.01
3Casper Bäcklupa2001FIK Färjestaden10.03

P 11 600 m Final 
       
1Timothy Atterlord2000IK Hinden2:05.67
2Andreas Unosson2001Oskarshamns SK2:09.50
3Jakob Friberg2000Skruvs IF2:17.35

P 11 Längd Final 
       
1Jakob Friberg2000Skruvs IF4.15+0.5
2Timothy Atterlord2000IK Hinden3.76+0.8
3Casper Bäcklupa2001FIK Färjestaden3.51+0.3
4Andreas Unosson2001Oskarshamns SK3.15+0.9

P 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Jakob Friberg 4.09 -0.3 4.03 +0.8 4.15 +0.5 3.87 +0.5
Timothy Atterlord 3.75 -0.2 3.64 0.0 3.76 +0.8 3.74 0.0
Casper Bäcklupa 3.41 +0.2 x 3.05 +0.7 3.51 +0.3
Andreas Unosson 2.71 -1.1 3.15 +0.9 2.93 +1.3 x

P 11 Kula Final 
       
1Jakob Friberg2000Skruvs IF7.04
2Jakob Karlsson2001IK Hinden6.04
3Casper Bäcklupa2001FIK Färjestaden5.42
4Andreas Unosson2001Oskarshamns SK5.41
 Erik Östenberg2000IFK Växjödns

P 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Jakob Friberg 6.38 7.04 x 6.44
Jakob Karlsson 5.45 6.04 5.79 5.37
Casper Bäcklupa 5.35 5.16 5.42 5.32
Andreas Unosson 5.41 5.18 5.16 4.90

KS 100 m Final 
       
 Sofia Wiberg1995IFK Växjödns

KS 800 m Final 
       
1Jenny Biesert1995SK Graal2:29.61
2Rebecca Arnesson1992IFK Växjö2:30.40
3Hanna Fredriksson1994IK Hinden2:31.92

KS Höjd Final 
       
1Hanna Fredriksson1994IK Hinden1.50

KS Höjd Final  1.35 1.40 1.45 1.50 1.53
Hanna Fredriksson o o o xo xxx

KS Längd Final 
       
1Rebecca Arnesson1992IFK Växjö4.55+1.2
 Sofia Wiberg1995IFK Växjödns

KS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Rebecca Arnesson x x 4.55 +1.2 4.48 +0.4 4.44 +1.2 4.29 -1.1

KS Slägga Final 
       
1Ida Storm1991MAI61.22
2Rebecka Kvist1983Alvesta FI56.98
3Maria Söderqvist1993Öresund FK48.72
4Maja Eklund1994IK Hinden41.44

KS Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Maja Eklund x 39.48 41.44 40.66 x 40.58
Ida Storm x 58.48 61.22 56.78 59.74 x
Maria Söderqvist 47.10 x 48.72 x 48.60 x
Rebecka Kvist 56.98 x 54.92 54.04 x x

F 15 100 m Final 
    Vind: 0.0  
1Emmy Andersson1997FIK Färjestaden13.70
2Evelinn Hammarström1997Kalmar SK14.24
3Ofelia Karlsson1996Högby IF14.37
4Sofie Söder1997IK Hinden14.88

F 15 Höjd Final 
       
1Emmy Andersson1997FIK Färjestaden1.50
2Sofie Söder1997IK Hinden1.35

F 15 Höjd Final  1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.53
Sofie Söder o o xo xo xx-
Emmy Andersson - - - o o o o xxx

F 15 Stav Final 
       
 Amanda Lindblom1999IK Hindendns
 Emily Engelholm1997Kalmar SKdns

F 15 Längd Final 
       
1Emmy Andersson1997FIK Färjestaden4.93-0.7
2Evelinn Hammarström1997Kalmar SK4.38+1.2
3Sofie Söder1997IK Hinden3.89+0.5
 Emily Engelholm1997Kalmar SKdns

F 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Sofie Söder x 3.61 0.0 3.72 +0.4 x 2.20 +1.3 3.89 +0.5
Emily Engelholm
Evelinn Hammarström 4.38 +1.2 4.29 -0.9 4.31 0.0 4.26 -0.1 1.90 +1.0 4.32 +1.7
Emmy Andersson 4.93 -0.7 x x x x x

F 15 Kula Final 
       
1Evelinn Hammarström1997Kalmar SK9.02
2Emily Engelholm1997Kalmar SK6.40

F 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Emily Engelholm 5.95 6.08 x 6.03 6.39 6.40
Evelinn Hammarström 7.77 8.45 8.42 8.22 8.82 9.02

F 13 80 m Final 
    Vind: 0.0  
1Elin Vertetics1998Högby IF11.52
2Tova Göransson1999IK Hinden11.84
3Ebba Carlsson1999IK Hinden11.94
4Ebba Andersson1999Oskarshamns SK12.42

F 13 600 m Final 
       
1Tova Göransson1999IK Hinden1:54.71
2Ellen Lindeby1999Högby IF1:55.25
3Amanda Lindblom1999IK Hinden2:04.12
4Ebba Andersson1999Oskarshamns SK2:07.68
 Elin Vertetics1998Högby IFdns

F 13 Höjd Final 
       
1Amanda Lindblom1999IK Hinden1.47
2Julia Samuelsson1999Högby IF1.35
3Cornelia Nilsson2002FIK Färjestaden0.85

F 13 Höjd Final  0.80 0.85 0.90 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50
Amanda Lindblom - - - - - - o o o o xo xo xxo xxx
Cornelia Nilsson o o xxx
Julia Samuelsson - - - o o o o xo o xxx

F 13 Längd Final 
       
1Elin Vertetics1998Högby IF4.71+1.0
2Tova Göransson1999IK Hinden4.46+2.0
3Amanda Lindblom1999IK Hinden4.360.0
4Julia Samuelsson1999Högby IF4.09-0.3
5Ebba Andersson1999Oskarshamns SK3.32-0.4
6Ida Eliasson1999IK Hinden3.29+0.7

F 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Amanda Lindblom x 4.36 0.0 4.34 +0.9 4.22 -0.8 x 4.31 +0.3
Tova Göransson 4.36 +0.6 4.45 0.0 4.42 +0.8 4.38 0.0 4.46 +2.0 4.27 0.0
Ida Eliasson x 3.17 0.0 3.15 -1.7 3.24 +0.3 x 3.29 +0.7
Elin Vertetics 4.71 +1.0 4.65 0.0 4.67 +1.3 4.69 +0.8 4.67 +1.5 4.60 +1.4
Ebba Andersson 3.32 -0.4 3.07 -0.9 3.24 0.0 3.05 +1.1 3.29 0.0 2.98 +1.0
Julia Samuelsson 4.09 -0.3 3.89 +1.0 3.73 +1.1 x 3.81 +0.7 3.82 +0.7

F 13 Kula Final 
       
1Elin Vertetics1998Högby IF10.27
2Agnes Karonen1999IK Hinden9.94
3Evelina Eklund1999IK Hinden9.40
4Ebba Carlsson1999IK Hinden8.52

F 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Agnes Karonen 9.31 9.14 9.45 9.54 9.94 9.80
Evelina Eklund 8.97 8.35 9.14 8.41 9.03 9.40
Ebba Carlsson 8.52 8.45 8.50 8.33 8.19 7.76
Elin Vertetics 8.58 8.13 10.01 9.85 10.27 10.23

F 13 Spjut Final 
       
1Evelina Eklund1999IK Hinden19.83
2Ebba Carlsson1999IK Hinden19.19
3Agnes Karonen1999IK Hinden13.08

F 13 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Agnes Karonen 12.99 13.08 12.61 12.16 11.29 8.44
Evelina Eklund 16.25 17.33 16.09 16.46 19.83 19.37
Ebba Carlsson x x 19.01 x x 19.19

F 11 60 m Försök 

Heat 1
    Vind: -0.3  
1Emmy Smedberg2000KA 2 IF8.92q
2Maja Gruvberger2000KA 2 IF9.43q
3Lisa Palmquist2000Oskarshamns SK9.45q
4Tilda Carlsson2000KA 2 IF9.62q
5Melinda Karlsson2000Skruvs IF9.78q
6Hanna Brunby2001Oskarshamns SK10.60
7Filippa Edlund2000Oskarshamns SK10.80

Heat 2
    Vind: +0.2  
1Lovisa Karlsson2000Högby IF9.22q
2Linnéa Tvingsjö2000Oskarshamns SK9.72q
3Nadja Rugland-Yndgaard2001Kalmar SK10.24
4Hanna Ronneteg2000Oskarshamns SK10.51
5Nadja Lennartsson2001FIK Färjestaden10.70
6Enny Björk2001Skruvs IF11.90

Heat 3
    Vind: +0.7  
1Sara Grahn2000KA 2 IF9.84q
2Felicia Rix2001Skruvs IF9.88
3Anna Juhlin2000Oskarshamns SK9.95
4Elin Tinnert2001FIK Färjestaden11.06
5Mathilda Göthberg2001IK Hinden11.30
6Tess Hultberg2001Skruvs IF11.84

F 11 60 m Final 
    Vind: +0.5  
1Emmy Smedberg2000KA 2 IF8.85
2Lovisa Karlsson2000Högby IF9.27
3Lisa Palmquist2000Oskarshamns SK9.44
4Maja Gruvberger2000KA 2 IF9.45
5Melinda Karlsson2000Skruvs IF9.65
6Tilda Carlsson2000KA 2 IF9.67
7Linnéa Tvingsjö2000Oskarshamns SK9.83
8Sara Grahn2000KA 2 IF10.19

F 11 600 m Final 

Heat A
       
1Lovisa Karlsson2000Högby IF2:08.72
2Nadja Rugland-Yndgaard2001Kalmar SK2:13.47
3Tilda Carlsson2000KA 2 IF2:14.30
4Hanna Brunby2001Oskarshamns SK2:14.94
5Filippa Edlund2000Oskarshamns SK2:16.41
6Felicia Rix2001Skruvs IF2:20.92
7Sara Grahn2000KA 2 IF2:25.96
8Hanna Ronneteg2000Oskarshamns SK2:29.62
 Melinda Karlsson2000Skruvs IFdns

Heat B
       
1Linnéa Tvingsjö2000Oskarshamns SK2:06.88
2Emmy Smedberg2000KA 2 IF2:12.14
3Lisa Palmquist2000Oskarshamns SK2:16.31
4Klara Andersson2002KA 2 IF2:17.12
5Anna Juhlin2000Oskarshamns SK2:24.48
6Elin Tinnert2001FIK Färjestaden2:31.75
7Enny Björk2001Skruvs IF2:42.44
8Tess Hultberg2001Skruvs IF2:43.46

F 11 600 m Final - Sammanställning
       
1Linnéa Tvingsjö2000Oskarshamns SK2:06.88
2Lovisa Karlsson2000Högby IF2:08.72
3Emmy Smedberg2000KA 2 IF2:12.14
4Nadja Rugland-Yndgaard2001Kalmar SK2:13.47
5Tilda Carlsson2000KA 2 IF2:14.30
6Hanna Brunby2001Oskarshamns SK2:14.94
7Lisa Palmquist2000Oskarshamns SK2:16.31
8Filippa Edlund2000Oskarshamns SK2:16.41
9Klara Andersson2002KA 2 IF2:17.12
10Felicia Rix2001Skruvs IF2:20.92
11Anna Juhlin2000Oskarshamns SK2:24.48
12Sara Grahn2000KA 2 IF2:25.96
13Hanna Ronneteg2000Oskarshamns SK2:29.62
14Elin Tinnert2001FIK Färjestaden2:31.75
15Enny Björk2001Skruvs IF2:42.44
16Tess Hultberg2001Skruvs IF2:43.46
 Melinda Karlsson2000Skruvs IFdns

F 11 Längd Final 
       
1Lovisa Karlsson2000Högby IF4.06+0.1
2Maja Gruvberger2000KA 2 IF3.79+1.0
3Tilda Carlsson2000KA 2 IF3.75+1.3
4Emmy Smedberg2000KA 2 IF3.61+0.8
5Felicia Rix2001Skruvs IF3.55+2.23.53
6Lisa Palmquist2000Oskarshamns SK3.550.03.50
7Sara Grahn2000KA 2 IF3.500.03.48
8Anna Juhlin2000Oskarshamns SK3.500.03.25
9Melinda Karlsson2000Skruvs IF3.39+0.2
10Hanna Ronneteg2000Oskarshamns SK3.30+0.83.26
11Hanna Brunby2001Oskarshamns SK3.30+1.93.14
12Linnéa Tvingsjö2000Oskarshamns SK3.210.0
13Filippa Edlund2000Oskarshamns SK3.08+1.2
14Nadja Lennartsson2001FIK Färjestaden3.07+0.1
15Nadja Rugland-Yndgaard2001Kalmar SK3.030.0
16Mathilda Göthberg2001IK Hinden2.94+3.3
17Enny Björk2001Skruvs IF2.830.0
18Elin Tinnert2001FIK Färjestaden2.780.0
19Tess Hultberg2001Skruvs IF2.43+1.5

F 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Nadja Rugland-Yndgaard 3.01 +0.3 x 3.01 +0.1 3.03 0.0
Melinda Karlsson 3.02 0.0 x x 3.39 +0.2
Tess Hultberg x x 2.39 +0.3 2.43 +1.5
Enny Björk 2.74 +0.7 2.68 -0.3 2.83 0.0 2.78 +0.6
Felicia Rix 3.50 -0.1 3.53 +0.7 3.44 +1.0 3.55 +2.2
Sara Grahn 3.31 +1.4 3.48 0.0 3.30 0.0 3.50 0.0
Maja Gruvberger 3.79 +1.0 3.07 +0.5 2.57 +1.6 -
Emmy Smedberg 3.61 +0.8 3.41 +1.1 2.58 +2.9 3.51 +0.1
Lovisa Karlsson 3.83 0.0 4.00 0.0 4.06 +0.1 x
Mathilda Göthberg 2.89 +1.3 2.75 +0.6 2.84 +0.6 2.94 +3.3
Tilda Carlsson 3.73 +2.0 3.75 +1.3 3.64 +1.3 3.41 -1.7
Nadja Lennartsson 2.82 0.0 3.07 +0.1 2.95 0.0 2.84 -1.5
Elin Tinnert 2.44 +0.5 2.20 0.0 x 2.78 0.0
Anna Juhlin 2.89 +1.4 3.25 +0.5 3.21 +2.6 3.50 0.0
Hanna Ronneteg 3.26 +0.7 x 2.91 +1.3 3.30 +0.8
Filippa Edlund 3.04 -0.7 2.91 0.0 3.08 +1.2 3.02 +0.1
Linnéa Tvingsjö 3.21 0.0 - - -
Lisa Palmquist 3.50 -0.3 3.55 0.0 2.57 +1.0 3.37 +0.3
Hanna Brunby x 3.14 +2.2 3.08 +0.4 3.30 +1.9

F 11 Kula Final 
       
1Maja Gruvberger2000KA 2 IF7.61
2Lovisa Karlsson2000Högby IF7.45
3Lisa Palmquist2000Oskarshamns SK6.86
4Sara Grahn2000KA 2 IF6.56
5Melinda Karlsson2000Skruvs IF6.27
6Anna Juhlin2000Oskarshamns SK6.26
7Enny Björk2001Skruvs IF5.63
8Felicia Rix2001Skruvs IF5.53
9Hanna Ronneteg2000Oskarshamns SK5.34
10Nadja Rugland-Yndgaard2001Kalmar SK4.91
11Linnéa Tvingsjö2000Oskarshamns SK4.86
12Filippa Edlund2000Oskarshamns SK4.80
13Nadja Lennartsson2001FIK Färjestaden4.57
14Tess Hultberg2001Skruvs IF4.53
15Hanna Brunby2001Oskarshamns SK4.51

F 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Nadja Rugland-Yndgaard 4.91 4.73 4.84 4.80
Melinda Karlsson 6.27 6.01 6.12 5.52
Tess Hultberg 3.88 3.94 4.53 4.26
Enny Björk 5.63 5.20 5.38 4.50
Felicia Rix 5.53 5.45 5.09 5.50
Sara Grahn 6.02 6.31 6.24 6.56
Maja Gruvberger 7.61 7.39 7.26 6.59
Lovisa Karlsson 7.19 6.92 7.18 7.45
Nadja Lennartsson 4.05 4.57 3.50 4.54
Anna Juhlin 5.84 4.78 6.26 5.81
Hanna Ronneteg 5.32 x 5.08 5.34
Filippa Edlund 4.70 4.60 4.73 4.80
Linnéa Tvingsjö 4.61 4.37 4.39 4.86
Lisa Palmquist 5.63 6.09 6.56 6.86
Hanna Brunby 4.36 4.49 4.40 4.51

F 9 60 m Final 
    Vind: +0.7  
1Klara Andersson2002KA 2 IF10.16
2Nadine Atterlord2002IK Hinden10.65
3Elin Smedberg2002KA 2 IF10.88
4Linn Henricsson2002Alvesta FI10.99
5Cornelia Nilsson2002FIK Färjestaden11.46
6Wilda Hultberg2003Skruvs IF12.04
7Louise Tvingsjö2003Oskarshamns SK12.08
8Thea Björk2003Skruvs IF12.95

F 9 Längd Final 
       
1Klara Andersson2002KA 2 IF3.380.0
2Nadine Atterlord2002IK Hinden3.16-0.5
3Elin Smedberg2002KA 2 IF3.020.0
4Cornelia Nilsson2002FIK Färjestaden2.76+0.4
5Linn Henricsson2002Alvesta FI2.730.0
6Wilda Hultberg2003Skruvs IF2.61-0.9
7Evelina Lindblom2002IK Hinden2.490.0
8Louise Tvingsjö2003Oskarshamns SK2.41-0.3
9Thea Björk2003Skruvs IF2.15-2.2

F 9 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Evelina Lindblom 2.24 +1.6 2.49 0.0 2.47 0.0 2.45 +0.6
Wilda Hultberg 2.61 -0.9 2.32 -0.8 2.26 0.0 2.16 0.0
Thea Björk 2.15 -2.2 1.97 0.0 2.05 0.0 x
Klara Andersson 3.38 0.0 3.32 +0.8 3.28 0.0 3.14 -1.7
Elin Smedberg x 3.02 0.0 2.77 +0.3 3.02 0.0
Nadine Atterlord 3.13 -1.2 3.16 -0.5 3.09 -1.4 3.05 0.0
Linn Henricsson 2.53 +0.7 2.44 +1.0 2.73 0.0 2.69 +1.4
Cornelia Nilsson 2.58 +1.2 2.63 +1.2 2.67 +0.1 2.76 +0.4
Louise Tvingsjö 2.41 -0.3 2.15 0.0 x 2.16 +0.3

F 9 Kula Final 
       
1Thea Björk2003Skruvs IF4.81
2Cornelia Nilsson2002FIK Färjestaden4.66
3Nadine Atterlord2002IK Hinden4.55
4Klara Andersson2002KA 2 IF4.28
5Wilda Hultberg2003Skruvs IF3.37
6Linn Henricsson2002Alvesta FI3.333.29
7Louise Tvingsjö2003Oskarshamns SK3.333.18

F 9 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Wilda Hultberg 3.37 2.86 2.80 2.73
Thea Björk 4.81 x 4.18 4.15
Klara Andersson 3.78 3.31 4.08 4.28
Nadine Atterlord 4.07 4.25 4.55 4.07
Linn Henricsson 2.76 3.10 3.33 3.29
Cornelia Nilsson 4.66 4.25 4.36 4.43
Louise Tvingsjö 3.18 3.33 2.95 3.18


© Arena 2.0, RunPro Systems